Zastanawialiście się kiedyś dlaczego siedzenia w autobusie czy pociągu zawsze mają wzory, jak z PRLu? Oto dlaczego tak jest
Pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że w ciągu jednego dnia tylko z jednego takiego fotela korzysta zapewne kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset, osób. Te osoby nie zawsze są miłośnikami czystości. Zdarza się, że mają brudne ubranie, że nie dbają o higienę i ogólnie nie jest z tym u nich najlepiej. Jednak nawet osoba biorąca prysznic dwa razy dziennie w trakcie dnia może się spocić. 

Nie jest więc dziwnym to, że na takich siedzeniach w transporcie publicznym osiada mnóstwo brudu i kurzu. Tutaj własnie do akcji wkraczają dziwne wzory na tych siedzeniach. Ich zadanie polega na odwróceniu uwagi pasażera od tego, że na tym miejscu siedzącym znajduje się dużo brudu i kurzu. 

Możecie się śmiać, lecz nad opracowaniem takiego wzoru pracuje zawsze grono specjalistów. Nie są to przypadkowe ciapki, które może namalować nawet 4-latek. Ten wzór działa, jak algorytm dla naszego mózgu. Jego złożoność jest na tyle skomplikowana, że skupiamy całą uwagę właśnie na nim, a nie na znajdującym się na nim brudzie. 

Sprytne, prawda? 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 sierpnia 2018 o 19:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef