Wtedy najlepiej jechać na wakacje! Prezes biura turystycznego zdradza, kiedy jest najtaniej
Najdrożej jest w tzw. wysokim sezonie. Są to terminy od połowy czerwca do połowy września. Dość drogo jest też w okresach dłuższego wolnego dla całej rodziny, takich jak majówka czy długie weekendy, jakie zwykle wypadają w ciągu roku co najmniej kilka razy. 

Kiedy więc jest najtaniej? Zdaniem specjalistów najtaniej jest w październiku i w listopadzie. Są to o tyle komfortowe terminy, że w popularnych turystycznie miejscowościach wciąż jest bardzo dobra pogoda, a temperatura spokojnie pozwala kąpać się w morzu, jednak nie mamy już wtedy do czynienia z masą wszechobecnych turystów. 

Należy jednak brać pod uwagę również pewne niedogodności. Wprawdzie jest wtedy bardzo ciepło gdzieś tam na południu, jednak kiedy w takim listopadzie wrócicie do Polski, nasz kraj przywita was prawdopodobnie dość nieciekawą aurą. Do tego wszyscy będą się na was dziwnie patrzeć, kiedy wyjdziecie z lotniska tacy opaleni, kiedy w Polsce już jakiś czas słońce będzie raczej chowało się za chmurami. 

Kolejną niedogodnością są zamknięte lokale w miejscach wypoczynku i ogólny koniec sezonu turystycznego. Wiele popularnych i zaludnionych w wakacje miast i miasteczek, w październiku i listopadzie wygląda na opuszczone. 

Nie dajcie się jednak oszukać. Ceny we wciąż otwartych lokalach na miejscu również są znacznie niższe od tych, z jakimi mamy do czynienia w środku sezonu. Jest to zdecydowany plus. Należy też pamiętać, że im bardziej na południe - tym cieplej. Warto więc zamiast takiej Chorwacji zdecydować się na Grecję lub nawet Albanię. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 lipca 2019 o 17:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef