Twój banka nadal robi tak z twoim kontem? Od teraz to nielegalne!
Banki wciąz kuszą nas swoimi ofertami zapewniając za darmo to, za co u konkurencji trzeba słono płacić. Wiele banków jednak nic sobie z tego nie robi i wciąż ściągają ze swoich klientow opłaty za usługi, które u innych są w pełni darmowe. Na przykłada takie prowadzenie konta, albo wydanie karty płatniczej albo też wypłaty z bankomatów. Znacie to? Pewnie tak. Jednak od 08.08.2018 roku coś takiego stanie się nielegalne. 

W życie wchodzą bowiem nowe przepisy, w myśl których banki nie mogą już pobierać tego typu opłat od swoich klientów za prowadzenie konta podstawowego. Dodatkowo w pełni za darmo można korzystać z bankomatów - zwykle 5 pierwszych wypłat gotówki w miesiącu musi być darmowe. Dotyczy to również bankomatów, które nie należą do danego banku i wcześniej za wypłaty z nich naliczano prowizję. 

Istnieją jednak pewne wyjątki. Opłaty mogą być naliczane za wypłacanie gotówki w innym kraju niż Polska, mogą być naliczane już od 6 wypłacenia gotówki w kraju (dotyczy tylko bakomatów, które nie należa do naszego banku) oraz za przelewy po przekroczeniu umownej liczby darmowych przelewów w miesiącu (zwykle jest ich 5). 

Eksperci zaznaczją również, że jeśli przyjdzie nam zapłacić za coś jednak prowizję, to nie może być ona tak wysoka. 

Wygląda więc na to, że nadeszły lepsze czasy dla klientów banku. Pamiętajcie jednak, że dotyczy to tylko tzw. rachunku podstawowego. Jeśli wiec chcecie mieć to wszystko za darmo, a z waszego rachunku pobiera się za to prowizje, to musicie po prostu zmienić rachunek lub nawet cały bank. 
12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 sierpnia 2018 o 18:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef