Tomasz Komenda - skazany niewinnie na 25 lat więzienia opowiada o torturach, jakimi był poddany za kratami

Witaj w domu

Tomasz Komenda wyszedł z więzienia 15 marca. Od tygodnia przebywa na zwolnieniu warunkowym. Rodzina Tomasza Komendy martwi się, czy mężczyzna poradzi sobie na wolności. Za kratki trafił, mając 23 lata. W więzieniu spędził 18 lat. O tym, jak radzi sobie na wolności opowiedział w rozmowie z dziennikarzami programu „Uwaga” TVN. Pierwsze dni były ciężkie. Po chwilach euforii Tomasz Komenda załamał się na wolności. Nic dziwnego. Mężczyzna stracił młodość za kratkami, nie jest przystosowany do życia na wolności, we wszystkim pomaga mu kochająca rodzina.

18 lat czekałem na to, żeby otworzyła się brama. Żeby spakować się na biało, czyli tak, jak wychodzisz na wolność — mówił w programie „Uwaga”. Nazwał ten dzień „najpiękniejszym w życiu”. Tomasz Komenda spędza czas w swoim domu rodzinnym — z mamą, ojczymem i trójką braci. Tam dochodzi do siebie. Bliscy obawiają się jednak o to, jak Tomasz zaadaptuje się do rzeczywistości poza więziennymi murami.

Boje się o niego, bo on został brutalnie zmuszony do hibernacji. Życie się dla niego zatrzymało. Czas upływał, ale on nie uczestniczył w rozwoju świata. Bardzo dużo się pozmieniało. To może sprawić mu duże problemy — tłumaczył Gerard, starszy brat. 

 

Drugi brat Tomka, Krzysztof, dodaje, że Tomek ma problem z podstawowymi czynnościami. Powoli poznaje też zmiany, jakie zaszły na świecie, jak zmieniły się miasta, technologie. Ciężko jednak oduczyć się starych przyzwyczajeń. 

Zdarza się, że jak mówi tymi wyrażeniami więziennymi, to go nie rozumiemy. Albo jak patrzę na niego, jak robi sobie śniadanie. Kroi sobie cieniutkie plasterki, masła używa tyle, żeby tylko zakryć dziurki w chlebie — powiedziała pani Teresa, matka Tomasza.

Jednak nie to jest najgorsze. Tomasz wciąż żyje wpsomnieniami. W programie "Uwaga" opowiedział jak cieżko było mu wytrwać w więzieniu. Tym bardziej, że skazany został za brutalny gwałt i zabicie 15-latki!

 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 marca 2018 o 11:03 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef