Słowa Elisabeth Revol mogą być zwykłym kłamstwem. To niemożliwe, żeby wraz z Tomkiem Mackiewiczem otrzymali podobny komunikat
Elisabeth Revol doszła do siebie już na tyle, że udzieliła pierwszego oficjalnego wywiadu francuskiej agencji informacyjnej AFP. Polski himalaista, Ryszard Gajewski, uważa jednak, że prawdopodobnie jest to nie do końca prawda. Polak twierdzi, że tak doświadczona himalaistka, jak Revol nie mogła uwierzyć w podobne słowa. Mowa o komunikacie, który ponoć otrzymała od ekipy ratunkowej. Chodziło o kwestie dotyczące samego Tomka. Kazała mu zostać na 7 200 m twierdząc, że usłyszała, iż przyleci po niego helikopter. Gajewski uważa, że Revol powinna zdawać sobie sprawę z tego, że na taką wysokość helikopter nie doleci - szczególnie w takich warunkach. 
 
Ryszard Gajewski podkreśla jednocześnie, że słowa Revol wcale nie muszą być kłamstwem. Może to być wina halucynacji, skrajnego wyczerpania lub innych czaynników zdrowotnych. 

Po pierwszym wywiadzie udzielonym przez ocalałą, pojawiło się tak naprawdę więcej pytań niż odpowiedzi. Gajewski powiedział, że z niecierpliwością czeka na pełen raport, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 02 lutego 2018 o 13:02 przez e-wonsz
Źródło: https://sport.onet.pl/alpinizm/ryszard-gajewski-opowiesc-elizabeth-revol-ma-luki-czekam-na-raport/q9fxs05?utm_source=onetsg_fb_viasg&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb&srcc=ucs&utm_v=2

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef