Prawdziwe kobiety rodzą bez znieczulenia? Ta akcja wzbudza kontrowersje
szystko zaczęło się od wpisu na Twitterze kapitana angielskiej reprezentacji w piłce nożnej, Harry'ego Kane'a, który po narodzinach córeczki podzielił się jej zdjęciem z hashtagiem #SoProud i tekstem, że jest dumny z żony, że rodziła bez środków bólowych pod wodą.

Hashtag szybko zaczął zyskiwać na popularności wśród matek, chcących się podzielić ze światem radością z narodzin dziecka, ale wywołał też pewne kontrowersje. Znalazła się grupa kobiet, które rodziły bez znieczulenia, twierdząca, że matki używające znieczulenia przy porodzie lub decydujące się na cesarskie cięcie nie mają prawa do używania tego hastagu, bo "nie doświadczyły prawdziwego bólu". Oberwało się też Kane'owi, że jego wpis to sugeruje.

"Wyjaśnijmy to sobie: każda kobieta powinna mieć prawo do rodzenia w ten sposób, jaki sobie zażyczy. Jestem dumny nie z tego, że moja partnerka wybrała poród bez znieczulenia, tylko że zrobiła to w ten sposób, jaki chciała to zrobić" - napisał piłkarz parę dni później. Psycholodzy podkreślają, że poród nie jest łatwą sprawą, a wiele kobiet cierpi na depresję poporodową między innymi dlatego, że próbuje sprostać zbyt wysokim wymaganiom, zarówno własnym, jak i otoczenia.
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 sierpnia 2018 o 15:08 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.ofeminin.pl/dziecko/soproud-czy-porod-bez-znieczulenia-naprawde-jest-powodem-do-dumy/579x16w; https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/women-birth-stories-soproud-hashtag-harry-kane-twitter-a8489571.html

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 sierpnia 2018 o 15:08 przez kwiatlotosu
Media: Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła 17. dziecko w wieku 101 lat
Antatolia Vertadella ma 101 lat i pochodzi z Włoch. Kobieta po kontrowersyjnym przeszczepie jajników urodziła dziecko - donoszą media. Nielegalna operacja chirurgiczna miała zostać przeprowadzona w prywatnej, tureckiej klinice, gdzie nie sięgają europejskie przepisy regulujące. Cytowana w wiadomościach kobieta, twierdzi, że od lat czuła się bezużyteczna, bo od 48. roku życia nie byla w stanie rodzić dzieci, co było dla niej, głęboko wierzącej katoliczki, sensem życia. "Myślałam, że Bóg mnie w ten sposób ukarał, teraz czuję, że 50 lat to był wystarczający okres pokuty, aby Pan Bóg umożliwił mi, ponowne, siedemnaste narodziny dzidziusia" - cytują jej wypowiedź tureckie media.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 sierpnia 2018 o 14:08 przez kwiatlotosu
Źródło: https://dailypost.in/news/101-year-old-woman-gave-birth-17th-child/
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 31 lipca 2018 o 13:07 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.thesun.co.uk/fabulous/6894261/sarah-schmid-free-birth-forest-garden/; https://www.youtube.com/watch?v=x6k3rNrpcMU&list=PLUKwga5dZ8D1pgmjfiyq3gjWvwQOvS26u
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 marca 2018 o 17:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: http://www.plotek.pl/