Popularna streamerka przy pomocy filtrów udawała nastolatkę. W końcu wyszło na jaw, że ma 58 lat
Żyjemy w czasach, w których nikomu nie można ufać. Pamiętacie jeszcze te wszystkie kampanie ostrzegające przed pedofilami w sieci? Wiecie, te ze słowami: „cześć, jestem Wojtek i też mam 13 lat”, a za klawiaturą spasiony 40-latek. Technologia poszła jednak do przodu, a więc i metod na oszukiwanie również przybyło. Najlepszym tego przykładem jest historia pewnej bardzo popularnej streamerki/vlogerki z Chin, która znana jest w internecie jako Your Highness Qiao Biluo. 

Kobieta od dłuższego czasu używała specjalnej strony do prowadzenia transmisji na żywo o nazwie Dayu. Jest to największy tego typu portal w Chinach. Vlogerka wrzucała do sieci mnóstwo przerobionych zdjęć i od czasu do czasu nawet jakieś filmy. Wszystkie oczywiście okraszone jakimś filtrem lub inną tego typu przeróbką. 

Na jednej z ostatnich transmisji na żywo coś jednak poszło nie tak. Oprogramowanie przestało prawidłowo funkcjonować i wszyscy obecni widzowie mogli ujrzeć prawdziwą twarz swojej bogini piękna. Okazało się, że wcale nie jest taka urodziwa, swój słodki głosik tylko udawała, a w rzeczywistości nie jest młodą dziewczyną lecz 58-letnią kobietą. 

Po całym incydencie streamerka straciła większość swoich fanów - szczególnie mężczyzn, co chyba nie powinno nikogo dziwić. Wiele wskazuje na to, że jej zawrotna kariera na pewno nieco zwolni. Wcześniej mogła pochwalić się liczbą 100 000 widzów i napiwkami, które często sięgały kwot rzędu 15 000 dolarów. Te czasy jednak już minęły. 

Zdaniem ekspertów tego typu zachowanie to prawdziwa plaga Chin. W podobny sposób postępuje aż 425 milionów ludzi działających w sieci. Podszywają się pod kogoś innego i często używają nawet aplikacji do modulowania głosu. Nigdy nie wiadomo, kto w rzeczywistości siedzi po drugiej stronie, tak jak w tej starej reklamie z 13-letnim Wojtusiem. 
10 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 sierpnia 2019 o 20:08 przez e-wonsz
Źródło: https://futurism.com/the-byte/face-filter-chinese-vlogger-fails?fbclid=IwAR3yPktfyiMUut-z58ltnN3rdMpv8oAV5goenfqrtk_dr8ShhoratP7qJfw

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef