Okrutny gang Polaków w Anglii! Sprowadzali ludzi z Polski i zmuszali do niewolniczej pracy
Ośmiu spokrewnionych ze sobą Polaków postanowiło powrócić do czasów niewolnictwa urządzając swoim rodakom istne piekło na ziemi. Jak to możliwe? Wszystko zaczęło się w 2012 roku i trwało przez 5 kolejnych lat. Przez ten czas 50-letni Marek B., 52-letni Ignacy B., 41-letni Wojciech N., 48-letnia Justyna P., 24-letnia Julianna Ch., 26-letni Jan S., 30-letni Marek Ch. i 29-letnia Natalia Ż. zwozili bezdomnych, alkoholików lub byłych więźniów z Polski do Anglii obiecując im tym samym dobrze płatną pracę. W sumie mówi się o ponad 400 sprowadzonych na wyspy Polakach w wieku od 17 do ponad 60 lat, gdzie byli wykorzystywani niczym niewolnicy.
 

Sprowadzeni do Anglii Polacy pracowali przy hodowlach drobiu, w sortowniach śmieci czy na farmach. I choć ciężko w to uwierzyć, za dzień ciężkiej pracy otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 2,5 zł.

Pracodawcy tak niskie płace tłumaczyli najczęściej długami za transport, kosztami wyżywienia czy noclegu, który pozostawiał wiele do życzenia. Polacy byli zakwaterowani bowiem w kilku miejscowościach w Anglii w iście nieludzkich warunkach. Nie dość, że spali po cztery osoby w jednym pokoju, to bardzo często musieli walczyć ze sobą o materac do spania. Do tego wszystkiego dochodziły niefunkcjonalne łazienki, gdzie często nie było wody…

Jeden z pokrzywdzonych musiał myć się w rowie, bo w domu nie miał wody. W jednym z mieszkań, gdy zepsuła się toaleta, zamiast wezwać hydraulika, obłożono ją kołdrą. Jedna z ofiar za pracę przy remoncie domu otrzymał w zapłacie kawę i pieczonego kurczaka – mówiono przed sądem

Jedna z ofiar posunęła się nawet do stwierdzenia, że „niektórzy bezdomni w Wielkiej Brytanii żyją lepiej”.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 08 lipca 2019 o 10:07 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef