Nasz świat zmierza ku zagładzie. Zostało nam 18 miesięcy, aby go uratować
Klimat na Ziemi się zmienia i ociepla i trudno mieć w tej kwestii inne zdanie, kiedy dowody widać za oknem. Każdy kolejny miesiąc bije jakieś rekordy temperatur, w wielu miejscach na świecie robi się już tak gorąco, że ludzie nie są w stanie normalnie tam żyć. Za wszystko obwiniamy dwutlenek węgla emitowany do atmosfery w dużych ilościach. Do tej pory uważano, że trzeba podjąć pewne kroki, jednak mamy na to czas. Teraz naukowcy doszli do wniosku, że trzeba działać szybko. 

Eksperci od spraw klimatu stwierdzili, że kolejne kilkanaście miesięcy będzie miało kluczowe znaczenie. Jeśli do końca przyszłego roku nie podejmiemy drastycznych kroków i nie zmniejszymy emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, przekroczymy granicę, za którą już nie będzie odwrotu i nasz świat będzie zmierzał ku zagładzie. 

Temperatury na świecie rosną szybciej, niż wcześniej się wydawało. Jeśli w ciągu kilkunastu nadchodzących miesięcy nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, możemy spodziewać się wzrostu w skali globalnej o całe 3 stopnie Celsjusza. Być może nie brzmi to najgorzej, jednak tak duża zmiana poskutkuje wzrostem częstotliwości pojawiania się klęsk żywiołowych i suszy, która odbije się na całej gospodarce i znacznie ograniczy produkcję jedzenia. 

Zostało nam mało czasu. 
13 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 30 lipca 2019 o 21:07 przez e-wonsz
Źródło: https://www.bbc.com/news/science-environment-48964736

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef