NASA zapowiada zupełnie nowy gwiazdozbiór - poznajcie konstelacje Godzilli
Pewnie większości z was NASA kojarzy się z poważnymi naukowcami, którzy wykonują przydzielone im obowiązki bez mrugnięcia okiem i słowa komentarza. Okazuje się jednak, że pracownicy Agencji również potrafią wykazać się poczuciem humoru. Jak przystało na gości, którzy nie tylko wiedzą, jak działają silniki rakietowe, ale również potrafią je budować i wprawiać w ruch, ich poczucie humoru jest bardzo specyficzne. Chciałoby się tutaj użyć słowa: nerd - ale przecież go nie użyjemy. 

No więc NASA postanowiła stworzyć zupełnie nowy gwiazdozbiór i nazwać go Gwiazdozbiorem Godzilli. Oczywiście kształtem ma on przypominać słynnego potwora z japońskiego filmu z 1954 roku. 

Na Godzillę składa się kilka gwiazd ze znacznie oddalonej od nas gromady. Zdaniem NASA Godzilla ma bardzo wiele wspólnego z nauką i ogólnie z kosmosem i jego nietypowymi zjawiskami. Godzilla powstała przecież w wyniku testów nuklearnych przeprowadzanych gdzieś w oceanie. DNA jednego ze zwięrząt, wystawionych na promieniowanie, zmutowało tak bardzo, że jaszczurka urosła do niespotykanych rozmiarów oraz stała się bardzo wściekła na gatunek ludzki. Nie będziemy jednak streszczać całego filmu, jeśli więc chcecie poznać dalsze losy Godzilli, to musicie poświęcić kilka godzin i zapoznać się z filmem na własną rękę. Powróćmy więc do samego gwiazdozbioru. 

Pracownicy NASA twierdzą, że Godzilla ziała czymś na kształt ognia, czy też miotała z pyska promieniami, które przecież mają więle wspólnego z promieniowaniem gamma. Tego typu promieniowanie wytwarzane jest m.in. w wyniku zapadnięcia się w sobie potężnej gwiazdy, której skończyło się paliwo. Promieniowanie gamma pojawia się również w sytuacji, kiedy dwie orbitujące wokół siebie gwiazdy neutronowe wchodzą w ruch spiralny i łączą się ze sobą. W ten sposób może powstać czarna dziura, a tego typu zjawiska emitują niezwykle ogromne dawki promieniowania gamma. 

Obeserwacje dowodzą, że tego typu emisje mają miejsce co najmniej kilka razy na dzień w całym kosmosie. Co rusz któraś z gwiazd zapada się w sobie, dwie gwiazdy łączą się lub powstaje czarna dziura. Przestrzeń kosmiczna jest na tyle duża, że tego typu zjawiska wcale nie są rzadkością. 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 października 2018 o 18:10 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef