Na Syberii płonie las wielkości mniejszego kraju, a Rosjanie go nie gaszą. Powód? Nie uwierzycie!
Słyszeliście już może o tym, że na Syberii palą się ogromne połacie lasu? No właśnie, pewnie mogliście o tym nie słyszeć, bo niewiele mediów decyduje się podjąć tematu. Jest to sprawa bardzo dziwna i podejrzana, a przede wszystkim tragiczna. Oznacza to bowiem potężną katastrofę ekologiczną i zagrożenie dla lokalnego ekosystemu. Rosyjskie władze ani myślą kiwnąć palcem w sprawie pożaru i mają ku temu powody, które są tak absurdalne, że trudno w nie uwierzyć. Zacznijmy jednak od początku. 

W ogniu stanęły Kraj Krasnojarski, okolice Irkucka, Jakucja i Buriacja. Mowa o obszarze o powierzchni trzech milionów hektarów, którego wielkość śmiało można porównać do całej Belgii. Sprawa jest bardzo poważna, a internauci zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce. Na wielu portalach użytkownicy masowo udostępniają informacje dotyczące pożaru i apelują do rosyjskich władz, aby te w końcu coś z tym zrobiły. 
Rosjanie są nieugięci i nie zamierzają nawet kiwnąć palcem w całej sprawie, bo im się to finansowo nie opłaca. Wolą poczekać, aż las się wypali, a pożar skończy się sam - to przecież w końcu kiedyś nastąpi. A straty? Dla nich to nic. Mają przecież na swoim obszarze jeszcze sporo takiego lasu. 

Lokalne władze uważają, że walka z ogniem nie ma sensu, a może nawet zaszkodzić. Cóż, z takim tokiem myślenia na pewno nie uda się zdziałać wiele. 

Całą sprawę dodatkowo utrudniają bardzo wysokie temperatury panujące w okolicy. Nierzadko sięgają one aż 30 stopni Celsjusza, co na tamtym obszarze nie jest tak często spotykane. 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 sierpnia 2019 o 21:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef