Kobiety tracą 3 godziny snu każdej nocy z bardzo absurdalnego powodu - nie uwierzycie o co chodzi
Wszyscy uwielbiamy spać. Niestety często zdarza się tak, że nasz sen jest regularnie zakłócany, przez co nie możemy sobie go zapewnić tyle, ile byśmy chcieli. Zdarza się, że jest to całkowicie niezależne od nas - na przykład kiedy na zewnątrz jest bardzo gorąco, a my nie lubimy przebywać w takich temperaturach, przez co trudno nam się zasypia. Okazuje się jednak, że płeć piękna ma jeden dodatkowy powód, przez który traci nawet do 3 godzin snu każdej nocy. 

Badanie przeprowadzono na 2 000 Brytyjczyków. Zapytano kobiety o ich sen i powody, dla których czasem trudno im się wyspać. Naukowcy otrzymali zróżnicowane odpowiedzi. Co czwarta kobieta obwinia o to partnera, który chrapie. Aż 14% stwierdziło, że są to dzieci, do których trzeba w nocy wstawać. Dodatkowe 30% kobiet jest zdania, że ich partnerzy są po prostu lepsi w wysypianiu się. 

Brak snu sprawia, że aż 73% kobiet stwierdziło, że są na skraju wyczerpania, podczas gdy co trzecia kobieta jest zdania, że jest przez to bardzo przygnębiona i popada powoli w depresję. 

Eksperci uważają te wyniki za bardzo niepokojące. Brak snu może bardzo źle wpływać na życie każdego z nas. Nie powinny jednak dziwić różnice w kwestii płci. Mamy różne zapotrzebowanie na sen - nawet w obrębie tej samej płci - a kobiety często muszą spać po prostu dłużej. Zależne jest to m.in. od gospodarki hormonalnej, która w różnych fazach cyklu może wyglądać inaczej. 

 
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 lipca 2019 o 19:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef