Gdyby nie poszedł do pracy, groziłoby mu 10 tys. zł kary - musiał pracować ze złamaną nogą
Internet to ogromna siła. Wystarczy wrzucić do sieci bulwersujące zdjęcie, aby cała sprawa nabrała tak potężnego rozgłosu, że zainteresują się nią nawet duże portale medialne oraz firmy wplątane w całą aferę. Nie inaczej było i tym razem. Pani Magdalena Pacewicz udostępniła w niedzielę w sieci zdjęcie kuriera firmy DPD, który pracował z nogą w gipsie. Z opisu dołączonego do zdjęcia jasno wynikało, że w razie gdyby zdecydował się nie podjąć pracy, groziłaby mu kara w wysokości 10 tys. zł dziennie. 

Kurier prowadzi własną działalność, a jego umowa jest sporządzona tak, że każdy nieprzepracowany dzień i niezrealizowane zlecenia mogą kosztować go dość spore pieniądze. Oczywiście mógłby znaleźć kogoś na zastępstwo, kto wziąłby pełna odpowiedzialność za paczki i zdecydowałby się ukończyć trasę w odpowiednim czasie. Niestety z dnia na dzień dość trudno zaangażować kogokolwiek. 

Onet skontaktował się z firmą DPD, aby pozwolić dojść do głosu samym zainteresowanym. Okazało się, że bohater ze zdjęcia faktycznie pokazał przełożonemu swoje zwolnienie i miał w tym dniu nie brać czynnego udziału w trasie. Miał być tylko pasażerem, którego zadanie polegało na służeniu radą. Firma zapowiedziała, że wyciągnie odpowiednie konsekwencje, za niewykonanie polecenia służbowego. 

16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 30 lipca 2019 o 15:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef