Do szkół wejdzie nowy przedmiot? Już niedługo może się tak stać
Nowy przedmiot w szkołach? Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec złożył już w tej sprawie wnioski w resortach zdrowia i edukacji. Skąd taki pomysł? Jak się okazuje, rzecznik uważa, że wiedza Polaków na temat ich praw jako pacjentów, zdrowego trybu życia i profilaktyki jest zadziwiająco niska. Pacjenci nie zawsze rozróżniają świadczenia publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej. Nie wiedzą, że zobowiązani są do pozyskania skierowań, często nie znają podstawowych zasad ubezpieczenia zdrowotnego – pisze Bartłomiej Chmielowiec. Rzecznik nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w obecnym programie szkolnym elementy edukacji zdrowotnej praktycznie nie istnieją. Wymagając określonych zachowań zdrowotnych od obywateli, należy stworzyć narzędzie do przekazywania usystematyzowanej wiedzy, co skutkować będzie w przyszłości – lepszą jakością życia nowych pokoleń pacjentów – stwierdził Rzecznik Praw Pacjenta. Jak miałby się nazywać nowy przedmiot? Zdaniem rzecznika potrzebne jest wprowadzenie przedmiotu wiedza o zdrowiu, który miałby podobny charakter, jak przedmiot wiedza o społeczeństwie.
12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 02 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef