Chłopak usuwał swoje pryszcze za pomocą narzędzi do rzeźbienia. Tak wyglądała jego twarz po wszystkim

Według raportu lekarzy, 23-latek zgłosił się do specjalisty dopiero po 7 miesiącach od pierwszego pojawienia się tej dziwnej zmiany skórnej.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że mężczyzna nie doświadczał żadnych innych symptomów chorobowych – żadnych bólów głowy, żadnej gorączki, dreszczy, utraty wagi czy nawet złego samopoczucia. Wszystko było w najlepszym porządku, oprócz tej dziwnej narośli pod dolną wargą. Zobaczcie zresztą sami o czym mowa.
Biopsja skóry wykazała obecność zarodników grzyba Blastomyces dermatitidis, który odpowiedzialny jest za powstawanie infekcji grzybiczej zwanej blastomykoza.

Grzyby te zwykle możemy znaleźć w glebie oraz w mokrym i gnijącym drewnie w okolicach rzek. W przypadku ludzi oraz zwierząt (na ogół psów) do infekcji dochodzi poprzez wdychanie zarodników grzyba. W 70% blastomykoza atakuje bowiem płuca. Według statystyk tylko połowa zainfekowanych osób wykazuje jakiekolwiek objawy – na ogół jest to właśnie gorączka, kaszel, utrata wagi, nocne pocenie się, bóle mięśni i stawów a także zmęczenie.

Możliwe jednak jest, aby grzyb wprowadził się do ludzkiego ciała za pomocą rany lub skaleczenia skóry. Takie przypadki należą do rzadkości, jak dotąd odnotowano ich jedynie około 50 w całej historii medycyny. Zakażeni zwykle zostają pracownicy kostnic lub osoby mające coś wspólnego z psami. Do infekcji często dochodzi bowiem za pośrednictwem ugryzienia przez zakażonego psa.

Nasz 23-latek jest więc prawdziwym Białym Krukiem. Nie zdarzyło się bowiem jeszcze, aby do zakażenia doszło za pośrednictwem narzędzi rzeźbiarskich. Nie jest to oczywiście niemożliwe. Na ostrzach musiała po prostu znajdować się ziemia zawierająca w sobie zarodniki grzyba.

Cała historia prawdopodobnie skończy się dobrze, bowiem takie przypadki są stosunkowo łatwe do wyleczenia. Niestety cały ten proces jest niesamowicie długotrwały. Lekarze szacują, że w przypadku naszego dzisiejszego bohatera może on zająć od 6 nawet do 12 miesięcy.

Niech ten przypadek będzie przestrogą dla wszystkich. Nie bawcie się w domach w chirurgów, a już na pewno nie wykonujcie zabiegów za pomocą brudnych narzędzi. Może się to skończyć znacznie gorzej niż tutaj.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 20:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 września 2019 o 13:09 przez jatoja

Mało kto o tym wie, ale w 1958 roku w Brazylii nosorożec został radnym. Zagłosowało na niego 100.000 osób!

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 15 września 2019 o 19:09

Statystycznie najstarsze z rodzeństwa ma wyższe IQ.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 15 września 2019 o 19:09 przez Defdef

W pierwszych znanych opowieściach o czerwonym kapturku wilk razem z Kapturkiem zjadają babcię. By tego było mało wilk zostawia kapturkowi więcej mięsa i krwi. Młoda dziewczynka bez wahania zjada babcię, stając się kanibalem. Inne wersje podają, że wilk odbył po tym z Kapturkiem stosunek.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 15 września 2019 o 19:09 przez Defdef

Czarne wdowy zaraz po stosunku zjadają swoich "kochanków".

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2019 o 16:09 przez Defdef