Bardzo złe wieści spod K2 - akcja górska została zatrzymana, Polacy wracają

Oficjalny komunikat Krzysztofa Wielickiego

Stało się to, co wielu przewidywało już od jakiegoś czasu - Krzysztof Wielicki, kierownik zimowej wyprawy na K2, wraz z zespołem zdecydowali o zakończeniu ekspedycji. Swoją decyzję przekazali w oficjanym komunikacie, w którym zawarli również powody takiej decyzji. Lista zawiera 6 punktów, wśród których najistotniejszym wydaje się ten numer 4...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 marca 2018 o 11:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1806278882750874&id=161618080550304

Komentarze

Zobacz również

Nie tylko oni gwałcą Polki. Są setki poszkodowanych, o których media nic nie mówią
O gwałtach na Polkach w naszym kraju jest głośno, gdy dopuści się ich obcokrajowiec o statucie uchodźcy. Wszyscy w końcu kojarzymy gwałt na plaży w Rimini, a czy jesteście w stanie powiedzieć o jakimś innym przypadku, gdy Polka została zgwałcona? Pewnie nie, tymczasem statystyki są nieubłagane. Według policyjnych danych w samym 2015 roku ofiarą przemocy w rodzinie padło w Polsce blisko 70 tysięcy kobiet (a są to tylko zgłoszone przypadki). Statystyki prokuratury z 2016 roku mówią, że w Polsce przeprowadzono wtedy 3,5 tysiąca śledztw z art. 197 KK (zgwałcenie lub wymuszenie innej czynności seksualnej).

Jeśli boicie się, że wasza partnerka lub córka zostanie zgwałcona, gdy wyjdzie z domu, to (statystycznie) nie macie czego. Taka sytuacja dotyczyła zaledwie 9 procent z 624 skazanych wówczas spraców. Polacy gwałcą przede wszystkim swoje żony i córki.

Demoniczny oprawca, który czai się w lesie czy w parku (szczególnie w wersji z imigrantem), to też raczej miejski mit. Chociaż zdarzają się takie przypadki, to statystyki Centrum Praw Kobiet nie pozostawiają złudzeń: ponad 80 procent gwałtów to dzieło osób, którym ofiara ufała. 20 procent to stali partnerzy a 20 procent - mężowie. być może nawet do 90 procent ofiar nie decyduje się na zgłoszenie sprawy policji, także dlatego, że wiele spraw kończy się wyrokiem w zawieszeniu, a w Polsce pokutuje przekonanie, że nie ma czegoś takiego jak gwałt w małżeństwie. 

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule na stronach "deon.pl". Link jest w źródle. Na zdjęciu jeden z oskrażonych o gwałt w Rimini, 20-letni Guerlin Butungu, który do Włoch przybył ze statutem azylanta. Tamtejsze media oskarżają go także o handel narkotykami i kierowanie gangiem. Jego adwokaci twierdzą, że chociaż był tego dnia na plaży, w gwałcie na Polsce oraz osobie transseksualnej z Peru nie uczestniczył.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 sierpnia 2018 o 12:08 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.deon.pl/magazyn/sierpien-2018/art,7,dla-tysiecy-polek-seks-rowna-sie-gwalt-ich-zycie-to-koszmar.html; https://www.pudelek.pl/artykul/116473/co_robil_gwalciciel_z_rimini_przed_aresztowaniem_kupowal_drogie_samochody_i_byl_biznesmenem_s/foto_1
Adam Bielecki miał wypadek. Spadł na niego kamień
O zdarzeniu poinformował kierownik wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki w rozmowie z TVN24. Według jego relacji, na himalaistę spadł kamień, który uderzył go w czoło i nos. Został sprowadzony przez kolegów z ekipy do bazy. Przez cały czas był przytomny. Obrażenia wymagały szycia, ale  zdrowiu himalaisty na obecną chwilę nie zagraża niebezpieczeństwo. Wypadek Bieleckiego na pewno utrudni realizację planów zimowego wejścia na K2. Nie tak dawno, Bielecki sam był członkiem ekipy ratunkowej, która uratowała francuską wspinaczkę spod Nanga Parbat.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 07 lutego 2018 o 14:02 przez kwiatlotosu
Źródło: Krzysztof Wielicki; https://www.facebook.com/adambieleckiteam/
Himalaistka oskarża polską ekipę ratowniczą. "Ci, co świętują, mają krew na rękach"
Adam Bielecki, Elisabeth Revol i Denis Urubko - na zdjęciu wykonanym tuż po jej uratowaniu wyglądają na bardzo zadowolonych. "Nie mieliśmy szans" - napisał Bielecki, tłumacząc, dlaczego nie wrócili po będącego gdzieś tam na górze Tomasza Mackiewicza. I choć sama uratowana Francuzka podkreśla, że Mackiewicz był w beznadziejnym stanie już wtedy, gdy rozstali się kilkadziesiąt godzin wcześniej, a warunki pogodowe nad Nanga Parbat są dramatycznie trudne, nie wszyscy uważają, że ratownicy powinni świętować sukces. "Nie wierzę, że nie wspinają się wyżej, aby dostać się do Mackiewicza. To on jest ranny, odmrożony i stracił wzrok. Jego krew jest na rękach wszystkich, którzy teraz świętują #wysyłająchłopcówdozadaniadlamężczyzn" - napisała na Twitterze w kontrowersyjnym wpisie Vanessa O'Brien, himalaistka z USA, która ma na swoim koncie między innymi zdobycie legendarnego K2. O'Brien utrzymuje kontakt z ojcem Mackiewicza, który próbuje organizować jeszcze jedną akcję ratowniczą.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 29 stycznia 2018 o 15:01 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.facebook.com/adambieleckiteam/; https://twitter.com/vobonline/status/957421022701080576
Elisabeth Revol opowiada o ostatnich chwilach z Tomkiem Mackiewiczem
Tomasz Bielecki przekazał słowa, jakie powiedziała mu Elisabeth Revol o ostatnich chwilach z Tomkiem Mackiewiczem. Revol twierdzi, że Tomek był bardzo poważnie odmrożony. Nie mógł chodzić. Miał m.in. odmrożenia nóg i twarzy. Eli przykryła go śpiworem, zostawiła mu resztkę gazu, sama pozbawiając się możliwości przygotowania czegoś do picia przy zejściu.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 29 stycznia 2018 o 11:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://twitter.com/dominobb/status/957914668886093824
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 stycznia 2018 o 20:01 przez MarcinZfejsa