8-latka odmówiła odrobienia pracy domowej. Reakcja nauczycielki wielu zaskoczy
Kiedy Justyna Żukowska-Gołębiewska opublikowała w sieci pisemną odpowiedź swojej 8-letniej córki na zadanie domowe, wylało się na nią wiadro internetowych ekskrementów. Dziewczynka odmówiła wykonania pracy, pisząc w zeszycie: "nie odrobiłam pracy domowej, bo było za dużo zadane". Internauci uznali, że wszystkiemu winne jest lenistwo i złe wychowanie.
Tymczasem pani Justyna pokazała mi korespondencję z wychowawczynią, poświadczającą jak wiele nauki mają dzieci w drugiej (!) klasie podstawówki. W poniedziałek: duży sprawdzian z przyrody, przygotowanie listu do kolegi na j.polski, dziennik temperatur na matematykę. We wtorek: m.in. sprawdzian z lektury "Karolcia". Często zdarzają się również dwie klasówki w jeden dzień – nazywane są jednak "kartami pracy", bo w każdym regulaminie szkolnym jest przecież zapis, że dwóch sprawdzianów w jednym dniu być nie może. "Muszę podkreślić, że córka ma fantastyczną wychowawczynię, która staje na głowie, żeby dzieci nie miały za dużo zadawane. Ona jako pierwsza zaproponowała im, żeby mówiły, kiedy coś jest dla nich zbyt trudne lub kiedy są przeciążone. Niestety tak ona jak i wielu nauczycieli, jest w potrzasku między koniecznością realizacji bardzo rozbudowanej podstawy programowej a możliwościami psychofizycznymi dzieci. Stara się ich za bardzo nie obciążać, ale nie zawsze to się udaje. Ona też jest przecież odgórnie rozliczana ze zrealizowanego materiału" – tłumaczy pani Justyna. Nauczycielka  w tym przypadku nie zareagowała gniewem, ani postawieniem negatywnej oceny. W przeciwieństwie do rozgniewanych internautów – zrozumiała. Decyzję w tej sprawie ma wydać wychowawczyni, a pani Justyna ma nadzieję, że cała ta sprawa będzie bodźcem dla wypracowania konkretnych, odciążających dzieci, rozwiązań.
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 października 2018 o 20:10 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 22:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 20:07
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lipca 2020 o 17:07 przez Defdef

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef