Losowe wpisy

Koło Fortuny - uczestnik rozwalił system! Oto najszybsza runda w historii programu
Podczas jednego z ostatnich odcinków Koła Fortuny uczestnik odgadł hasło, mając odkryte zaledwie dwie jego litery. Nie należało ono do najkrótszych. Pan Władysław, bo to właśnie on w błyskawicznym tempie odgadła konkursowe hasło, wprawił wszystkich w osłupienie. Wcale się nie dziwimy. To była najszybsza, piąta runda w historii tego programu – powiedział Rafał Brzozowski, gospodarz programu.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 sierpnia 2018 o 10:08 przez jatoja
Jeden z zamachowców miał się wysadzić na szkolnym korytarzy, a drugi szedł od drzwi do drzwi i strzelał do niewinnych ludzi. Co najmniej 18 osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w szkole technicznej w Kerczu na Półwyspie Krymskim. 

Szefowa placówki, która kilkanaście minut przed atakiem wyjechała ze szkoły, powiedziała po wszystkim dziennikarzom, że nieznani sprawcy wdarli się do budynku i urządził jatkę. Porównała to zdarzenie do oblężenia szkoły w Biesłanie w roku 2004, kiedy to wdarli się do budynku czeczeńscy terroryści. Zabitych było 330 osób, większość to uczniowie. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 17 października 2018 o 15:10 przez Defdef
Tak wyglądały pyski psów domowych blisko 5000 lat temu - możemy je oglądać dzięki technice rekonstrukcji twarzy
Ramy czasowe w szerszej rozpiętości często nie są prawidłowo rozumiane przez większość ludzi. To przecież nie to samo, co w przypadku niedługich okresów czasu. Nikt chyba nie ma problemu z wyobrażeniem sobie odstępu czasowego na poziomie roku, pięciu czy nawet dziesięciu lat. Schody zaczynają się dopiero w przypadku nieco większych różnic. 

Chodzi prawdopodobnie o to, że te liczby są już po prostu za duże. Tak samo sprawa ma się z odległością. Bardzo dobrze ogarniamy, kiedy mamy do czynienia z kilkoma kilometrami. Wciąż nie jest źle, jeśli idzie o kilkaset kilometrów. Nawet nie jest najgorzej, jeśli idzie o kilka tysięcy kilometrów. Weźmy jednak już takie 100 000 kilometrów albo milion. Skala kosmiczna jest dla nas często trudna do ogarnięcia. 

A jak ma się to z czasem, o którym mowa była na początku? Kiedy idzie o miliony czy nawet miliardy lat, nie jest już tak łatwo, jak ma to miejsce w przypadku, kiedy idzie o kilkaset lat. Czy wiecie, że taka Kleopatra bliżej czasowo miała do powstania pierwszego McDonaldsa niż do powstania pierwszych piramid? Albo dinozaury późniejszych epok bliżej mają do dzisiejszych czasów niż do początku panowania wielkich gadów na ziemi. 

Dzisiaj jednak porozmawiamy o stosunkowo niewielkim odstępie czasowym, a mianowicie cofniemy się 5 tysięcy lat wstecz i zobaczymy, jak wyglądały wtedy psy domowe, a konkretnie jak wyglądały ich pyski. No i czy bardzo różniły się od pysków dzisiejszych psów. Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 kwietnia 2019 o 16:04 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/plants-and-animals/facial-reconstruction-allows-us-to-see-what-dogs-looked-like-nearly-5-000-years-ago/?fbclid=IwAR0rjoHIiTa3jlqSSrfavXaA6hWRrvHL3kchxa9t79IClfz_7FOZhCNWpvY
Jeśli jadłeś kiedyś takie mleczko w tubce, to wiedz, że nie powstało ono wcale z myślą o jedzeniu go jako smakołyku.
Mleko miało być dodatkiem do kaw i innych deserów, ale z czasem okazało się, że ludzie woleli je po prostu wciągać z tubki. Dlatego też wiele firm produkuje smakowe mleka w tubce. Lubicie?
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 marca 2018 o 11:03 przez Defdef
Widzowie w szoku po finale Ameryka Express. "USTAWKA", "TVN znów robi z nas idiotów"
W finałowym odcinku programu Ameryka Express spotkały się trzy pary: Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz znani jako Fit Lovers, Maciej Musiałowski i Anna Małysa oraz Aleksandra i Dawid Domańscy. Uczestnicy byli bardzo zdeterminowani, każda para walczyła o miejsce w finale. Jedną z konkurencji było zjedzenie oka bawoła. Jedna para nie wykonała zadania, mimo to... przeszła dalej. Chodzi o Fit LOvelsów, czyli Pamelę i Mateusza. Widzowie nie pozostawili tego bez komentarza: "No fajnie, czyli można było olać zadanie i biec pół godziny wcześniej i wygrać. Żałosne. Ustawka jak nic!" - brzmia komentarze na facebookoweym profilu programu. Ostateczna konkurencja należała jednak do Domańskich, Fit Loversi zajęli drugie miejsce w programie.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 29 listopada 2018 o 07:11 przez jatoja
Aneta Zając przeszła metamorfozę. Nie wygląda już jak mała, bezbronna blondynka

Każdy, kto przynajmniej choć trochę śledzi poczynania Anety Zając, wie, że jej życie nie było i wciąż nie jest usłane różami. Przypomnijmy, że aktorka już od blisko 7 lat toczy sądową bitwę z byłym partnerem i kolegą z planu Mikołajem Krawczykiem o alimenty na dwoje dzieci. Mimo zawirowań w życiu prywatnym Zając nigdy nie zdecydowała się na zmianę koloru włosów czy drastyczne cięcie. Nigdy aż do teraz i wiele wskazuje na to, że się opłaciło.

Aneta Zająć opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie po metamorfozie. W opisie do fotografii nazwała się „niunią”. Patrząc na to, jak teraz wygląda, ciężko nie zgodzić się z tym opisem…

Kiedy tylko fani zobaczyli Anetę Zająć w zdecydowanie innym wydaniu, pod zdjęciem błyskawicznie pojawiło się pełno komentarzy. Komentarzy przepełnionych oczarowaniem, zachwytem i podziwem dla nowego wizerunku aktorki.

Przecudnie

Nie poznałem

Piękna – czytamy

Jedna z osób zapytała z kolei o powód metamorfozy.

Anetko to jakaś nowa rola czy po prostu New look do sesji?

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 08 lipca 2019 o 14:07 przez Defdef

June Shannon, znana w mediach pod pseudonimem Mama June, może dziś pełnić rolę przestrogi dla tych, którzy gotowi są osiągnąć rozpoznawalność za wszelką cenę. Amerykanka zyskała sławę 130 kilogramów temu, kiedy to wystąpiła wraz ze swoją córką Honey Boo Boo w programie Toddlers & Tiaras. Show pokazywało w krzywym zwierciadle kulisy dziecięcych konkursów piękności, podczas których dziewczynki są faszerowane podejrzanymi napojami energeycznymi, a ich matki gotowe są poświęcić dzieciństwo swoich pociech, tylko po to, aby móc pochwalić się wypolerowanym trofeum na kominku.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 czerwca 2019 o 12:06 przez Defdef
Brutalne pobicie w centrum miasta. Policja publikuje nagranie
Do brutalnego pobicia doszło w samym centrum miasta w niedzielę w biały dzień na Alei Najświetszej Maryi Panny, a zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Ma razie zatrzymano dwóch mężczyzn, 20-latka i 18-latka, którzy po pijanemu skatowali dwóch przypadkowych przechodniów, zadając co najmniej kilka ciosów zagrażających życiu. Przy jednym znich znaleziono sporą ilość marihuany. Policja nie podaje powodu ataku. Trzeci napastnik nadal jest poszukiwany, a wszelkie osoby znające jego miejsce pobytu proszone są o kontakt z policją.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 sierpnia 2018 o 12:08 przez kwiatlotosu
Źródło: KMP Częstochowa
Julia Wieniawa zabrała głos w sprawie strajku nauczycieli: "Siostra jest ofiarą tych zmian..."
- Mam siostrę, która teraz będzie zdawała egzaminy do liceum. Współczuję jej, bo ona jest poniekąd ofiarą tych zmian, ponieważ stresuje się, czy te egzaminy będą, czy nie, to ma na nią duży wpływ. Z drugiej strony rozumiem nauczycieli, którzy mają naprawdę ogromnie ważną rolę w społeczeństwie, bo przekazują wiedzę dalej, a żyją za grosze. Nie chcę się jednak opowiadać po żadnej ze stron, bo jestem w tej sytuacji między młotem a kowadłem: bo moja siostra się stresuje, ale i też rozumiem ich - powiedziała Julia Wieniawa serwisowi Plejada.pl.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 kwietnia 2019 o 23:04 przez jatoja
Tą historią żyje cała Polska. 41-letni dziś Tomasz Komenda został skazany za gwałt i zabójstwo 15-latki. Odsiedział 18-lat. W więzieniu miał spędzić jeszcze 7, jednak kilka miesięcy temu okazało się, że... mężczyzna jest niewinny. Wyszedł właśnie warunkowo na wolność. Internauci podkreślają, ze nic nie zwróci mu tych 18 lat życia. Jednak to nie wszystko. Tomasz napotkał na wolności kolejne problemy...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 marca 2018 o 12:03 przez jatoja
Losuj kolejne